A Menő Könyveknek köszönhetően bepillantást nyerhetünk Katrina, az élőhalott lány igencsak izgalmas és mágikus életébe, amelyben felbukkan egy igencsak vonzó vadász, jó pár élőhalott, akiknek nem lenne szabad léteznie, sőt, még maga a Halál is. Tarts három bloggerünkkel ezen a sötétséggel teli úton, és a végén te is nyerhetsz egy példányt a könyvből.
Miért választottam ezt a könyvet?
Imádom a sötétebb hangulatú fantasytörténeteket, amik tele vannak mindenféle túlvilági lénnyel, szóval úgy gondoltam, jó szórakozás lesz elolvasni ezt a történetet.
Véleményem a könyvről
A borítója és az élfestése ennek a könyvnek is gyönyörű. A fekete háttérszín a vörös virágokkal, koponyával, emberi szívvel és hasonlókkal, egyfelől baromi jól néz ki olyan gótos módon, másfelől totálisan illik a történethez és Katrina személyiségéhez.
A történet főszereplője egy Katrina Smythe nevű tinilány, aki elsőre átlagosnak tűnhet, hiszen a családjával él, és gimibe jár, mint a kortársai. De Katrina kicsit sem átlagos. Valójában élőhalott, a szülei vámpírok, a húga boszorkány, a bátyja pedig vérfarkas. Az életét azonban nem az dúlja fel, hogy el kell titkolnia az emberek előtt a valódi kilétét, hanem az, hogy a szomszédba beköltözik egy új család, Walkerék, akikről kiderül, hogy vadászok. Vagyis természetfeletti lények gyilkolásával töltik az idejüket. Ám ezúttal nem ölni jöttek, hanem segítséget kérni Smythe-éktől, ugyanis a lányukat valaki élőhalottá változtatta. Katrina először nem akar segíteni, még Tate Walker, a jóképű, hasonló korú vadász kérésére sem, végül mégis meggondolja magát. Ugyanis a Halál közli vele, hogy ha nem jön rá, kik változtatják át tömegével az embereket élőhalottakká, akkor év végéig az egyik szerette meg fog halni.
– (...) Hogy vagy?– Ragyogóan – csivitelem, és megvillantom a legszörnyűbb mosolyomat.– Milyen kár! Mindig remélem, hogy végre elmegyünk egy kis kiruccanásra.– Jól hangzik, de inkább csak flörtölnék a Halállal, mint hogy igazi randira menjek vele.– Ez jellemző a generációdra, egyszerűen nem tudtok elköteleződni.
A történet világa nagyon emlékeztetett az Addams Family világára és Katrina Wednesday-re. Ami egyáltalán nem baj, mert imádom Wednesday morbid, életunt, sötét stílusát. Az író pont annyit változtatott a karakteren és a családján, hogy ne legyen pont ugyanaz, mint az Addams Familyben, de azért hasonlítson rá annyira, hogy az olvasót biztosan elkapja a nosztalgikus érzés. Jókat derültem Katrina haláli poénjain, és kicsit sajnáltam, hogy nem volt belőlük még több a könyvben, és csak időnként csillogtatta meg ezt a fajta humorát.
– Hogy találták ki a szülei ezt a nevet?– A Katrina hurrikán után neveztek el.– Az egyik legsúlyosabb természeti katasztrófa után?– El tud képzelni ennél nagyobb megtiszteltetést?
Amikor belekezdtem a könyvbe, elsőre magával ragadott a cselekmény. Kíváncsi voltam, hogyan segít Katrina a Smythe lányon, miként csinál belőle olyan jól nevelt élőhalottat, mint ő, aki nem akar embereket harapdálni. Ahogy az is érdekelt, miként nyomozzák ki, hogy ki vagy kik állnak az eltűnt emberek élőhalottá változtatása mögött, miért csinálják ezt az adott valakik, mi a céljuk. Szóval tele volt sok érdekes titokkal, rejtéllyel a történet, ami mind felkeltette az érdeklődésemet. Azt a rejtélyt mondjuk, hogy melyik szerette van veszélyben Katrinának, az első pillanattól tudtam, és az utolsó oldalakon már azt is tudtam, hogyan lesz veszélyben, még mielőtt megtörtént volna az, ami.
Ám mivel így is maradtak titkok jócskán, bevallom őszintén, kicsikét csalódtam, amikor rájöttem, hogy ez az első rész bizony nem a nyomozásról fog szólni, vagy legalábbis nem igazán. A fő hangsúlyt az író a romantikára fektette. Szinte az egész könyv arról szólt, hogy Katrina és Tate között miként alakul ki egyfajta romantikus (és mágikus) kötelék, hogyan kezelik az érzéseiket először, miként próbálják távol tartani egymástól magukat, hiszen ellentétes oldalon állnak, aztán hogyan jönnek rá, hogy erre nem képesek.
Annak örültem, hogy a romantikus szál nem tette tönkre Katrina karakterét, mert féltem tőle, hogy majd egy nyafogó, rózsaszín felhők között úszkáló, tipikus tinilánnyá változtatja a szerelem, de szerencsére egyelőre megmaradt önmaga az érzései ellenére.
– Nagyon csalódott vagyok – mondom neki és apának. – Más szülők bármit megtennének azért, hogy a lányuk ne aludjon egy szobában egy fiúval.Anya vidáman mosolyog.– Semmi bajunk azzal, ha közelebb kerültök, feltéve, hogy nem ölitek meg egymást.Ez történik, ha az embernek felvilágosult, szexpozitív szülei vannak. Rosszabbak, mint a vén hippik! Mindenre nyitottak, de amikor egy ideiglenes lelki társ meggyilkolásáról van szó, meghátrálnak.Sejthettem volna.
Tate karaktere szerethető volt, tetszett, ahogy megváltozott a gondolkodásmódja a természetfeletti lényekről Katrinának és a családjának köszönhetően. Remélhetőleg a sztori végére nemcsak a családját, hanem az egész vadászszövetséget sikerül megreformálnia.
Érdekes volt betekintést nyerni mind a természetfeletti világba, mind a vadászok világába egy-egy ünnepi esemény által. Mindkét esemény megmutatta, hogy nincs olyan, hogy egy teljes csoport jó vagy gonosz legyen. Mind a természetfeletti lények, mind a vadászok között vannak jó emberek, akik senkinek nem ártanak ok nélkül (maximum önvédelemből vagy mások védelmében), és vannak gonosz emberek, akik képesek rossz dolgokat tenni. És mindkét oldalon jelen van a rasszizmus. A természetfelettiek egy része az embereket nézi le, a vadászok egy része pedig az összes természetfelettit kiirtandó gonosznak tekinti. Ez a szál igazán érdekes, úgyhogy őszintén kíváncsi vagyok rá, miként fog átalakulni a folytatásban a regény világa a történet legvégére.
A könyv elég durva függővéggel zárult, ami bár egyáltalán nem lepett meg, mert már oldalakkal korábban valahogy megéreztem, hogy mi fog történni, mégis elérte azt, hogy tudni akarjam, hogyan lesz megoldva az adott probléma a folytatásban.
Hogy tetszett ez a könyv?
Katrina személyisége és az Addams Family-párhuzamok klasszak voltak, pont nekem való ez a fajta sötét, morbid humor és világ. A könyvben felmerülő kérdések, titkok és rejtélyek is izgalmasnak ígérkeztek, viszont nem lettek eléggé kidolgozva ebben az első részben. A (sötét és morbid Rómeó és Júlia típusú) romantika teljesen elnyomott minden mást, a nyomozásból szinte csak morzsácskákat kaptunk, és egyelőre semmi nem derült ki, de még csak valódi nyomokat sem találhattunk. Ennek ellenére élveztem a könyv olvasását, és remélem, hogy a második részben már a nyomozás és a rejtélyek megoldása is nagyobb hangsúlyt kap.
Szóval összességében NAGYON TETSZETT ez a könyv.
Kiknek ajánlom ezt a könyvet?
Azoknak, akik szeretik az Addams Family sötét, morbid humorát és romantikáját.
Ha kíváncsi lettél, itt megvásárolhatod a könyvet:
Nyereményjáték:
A regényben elég sok utalás van más filmekre, sorozatokra, könyvekre. A feladatotok az, hogy az idézetek és az összekevert betűk alapján kitaláljátok, hogy mely filmről/sorozatról/könyvről beszél Katrina. A helyes választ írjátok be a Rafflecopter-doboz megfelelő helyére.
(Figyelem! A megfejtéseket elküldés után nem áll módunkban javítani. A nyertesnek 72 órán belül válaszolnia kell a kiértesítő e-mailre, ellenkező esetben új nyertest sorsolunk. A kiadó csak magyarországi címre postáz.)
Idézet és betűk a játékhoz:
„Amióta az eszemet tudom, imádom az …-t. Nem a Modern családot, A Simpson családot vagy – Lilith kegyelmezzen élőhalott lelkemnek – a Kardashianokat.
Nem. A kedvenc tévés családom egy furcsa, a társadalomból kitaszított alakokból álló csapat, akik határozottan vonzódnak az olyan groteszk és morbid dolgokhoz, mint a temetők, a mérgekkel elkövetett gyilkosságok és a levágott rózsafejek.”
BETŰK: FlydaA mdsmia
Állomáslista:
03. 27. Spirit Bliss Sárga könyves út
03. 31. This is my (book) universe
04. 03. Könyv és más
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése