~ Sárga könyves út ~

2025. november 19., szerda

Simon Réka Zsuzsanna: Ahány boszorka, annyi mese – Blogturné



Boszorkányok, varázslatok és csodás kalandok várnak Simon Réka Zsuzsanna legújabb mesekönyvében! Az Ahány boszorka, annyi mese tíz különleges történetet rejt. A mesék egyszerre szórakoztatnak és elgondolkodtatnak, miközben egy varázslatos világba repítenek, ahol a jó szándék és a szeretet mindig győzedelmeskedik.
Tarts velünk a turné során, ismerd meg közelebbről ezeket a bűbájos boszorkákat – és játssz velünk, hogy megnyerhesd a könyv egy példányát a kiadó jóvoltából!


Miért választottam ezt a könyvet?

Szeretem a boszis történeteket, és a borítója alapján cuki mesékre számítottam, amik jól elszórakoztatnak, kikapcsolnak majd.


Külcsín és kivitelezés

Nagyobb méretű, kemény borítós mesekönyvről van szó, belül vastagabb, kicsit fényes oldalakkal. A mérete ellenére vékonyka, így nincs nagy súlya, és fel-le járkálás közben olvastam, és nem fájdult meg tőle a csuklóm.

A borítón egy boszorkalány van, aki épp seprűt röptet, körülötte szellemek, állatok és egy sárkány, a sötétkék, esti háttérben pedig egy város épületei. Az illusztráció stílusa nagyon tetszik, szerintem pont illik a történetekhez, a mesekönyv stílusához. Ahogyan a könyvben lévő rajzok is. Szert-Szabó Dorottya igazán jó munkát végzett.

A mesék átlagos betűmérettel vannak írva, és viszonylag hosszúak is, szóval inkább szülők, nagyszülők, tanítók általi felolvasásra ajánlanám, vagy olvasni már jól tudó gyerkőcöknek.

Nekem 5-ből 5 pont a kivitelezés.


Alapötlet

Mindig is nagyon érdekeltek a boszorkányos történetek, már csak azért is, mert feministaként nagyon is tisztában vagyok azzal, hogy régebben nem aranyos, mindenki által szeretett meseszereplők voltak, hanem konkrétan ártatlan lányok és nők, akik sokszor szörnyű kínhalált haltak, miután borzalmas kínzásoknak vetették alá őket a vallás és Isten nevében. Valahogy megkönnyebbülés és öröm látni, hogy ilyen szempontból mekkorát változott a világ. Hogy a korábban bűnösnek, a sátán követőinek kikiáltott nők képét mostanra felváltotta az erővel bíró, magabiztos nők képe a történetekben és a valóságban is.


Szóval örültem, hogy készült egy mesekönyv, amelynek a középpontjában a boszorkányok, és ezáltal a nők állnak majd, mert szüksége van a kislányoknak arra, hogy példaképeket találhassanak a mesékben, a kisfiúknak meg arra, hogy lássák, a lányok is lehetnek erősek, fifikásak, kitartóak és okosak.

Úgyhogy alapötlet 5-ből 5 pont.


A mesék

A kötetben 10 mese található, mindegyik egy-egy boszorkányról szól. A mesékben közös, hogy mindig megtalálható bennük némi kis összefoglaló arról, hogy ki is az adott boszorkány, hol született, hány éves most, merre járt korábban, miket csinált, mi a foglalkozása. Szóval komplett háttértörténetet kapunk mindegyik bosziról. Az is közös, hogy mindegyik boszinak van vagy lesz legalább egy állatbarátja (mindig más-más állat).


Ahogyan az is, hogy bár mindegyik mese más országban (Norvégia, Olaszország, Belgium, Franciaország, Magyarország, Anglia, Németország, Románia, Törökország, Spanyolország) játszódik, az összes történet megismerteti az olvasókat némileg az adott hellyel. Vagy egy fontos épülettel, vagy bizonyos szobrokkal, vagy más egyébbel, de betekintést kaphatunk egy kicsit az adott országba, városba. És egyéb érdekességek, információk is el vannak rejtve a mesékben, amik által a gyerekek észrevétlenül tanulhatnak a világ dolgairól.

A mesék cselekményei azonban sokszínűek. Mindig más és más problémával, gonddal, kalanddal kell megküzdeniük a főszereplőknek. És a történetekben nem csak boszik és állatok, hanem más mágikus lények is szerepelnek. Például szelleme, sárkányok, mágiával életre keltett szobrok.

A boszik és a többi karakter is nagyon szerethető és aranyos, és úgy gondolom, hogy a mesék cselekménye is le fogja kötni a gyerekeket, mert engem is lekötött. Lehet, hogy elfogult vagyok, de a kedvencem a kötetből a magyarországi mese volt, már csak azért is, mert a mese bemutatta Kodolko Mihály szobrászművészt és az aprócska alkotásait, az egyiknek pedig fontos szerepet is adott. Én pedig imádom ezeket a kis mütyűr szoborokat, amik feldobják a város hangulatát.


A kötetben van néhány érdekesség is. Az egyik mesénél találhatunk egy fincsi sütireceptet, a másik végén pedig egy turmixreceptet, a kötet legvégén pedig segítséget kapunk ahhoz, miről lehet felismerni a boszorkányokat.

5-ből 4,5 pont.



Hogy tetszett ez a könyv?

Nem az én korosztályom a célközönség, de a mesék cukik, érdekesek, van bennük egy csomó érdekes információ a világról, és az illusztrációk is csoda szépek.

Szóval összességében 5-ből 4,5 pont.


Kiknek ajánlom ezt a könyvet?

A kisebb gyerekek szerintem mindenképpen élvezni fogják a benne lévő meséket, de a kíváncsibb, gyermeki lélekkel is bíró felnőtteknek is jó szórakozás lehet.

Ha kíváncsi lettél, itt megvásárolhatod ezt a könyvet:


Nyereményjáték:

Játékunkban híres boszorkányokkal találkozhattok különböző filmekből. A feladatotok, hogy a képek alapján kitaláljátok, melyik filmről van szó, majd beírjátok a címét a Tally megfelelő sorába.

Figyelem! A sorsoló program észleli az azonos IP címről érkező válaszokat, és csalás gyanújával hosszú távon kizárásra kerülnek a több lehetőséget igénybe venni vágyók! A játék utolsó állomását követő 3. napig tudjátok beküldeni a válaszaitokat, nem tudjuk hosszabbítani a turnékat! A megfejtéseket elküldés után nem áll módunkban javítani. A nyertesnek 72 órán belül válaszolnia kell a kiértesítő e-mailre, ellenkező esetben új nyertest sorsolunk. A kiadó csak magyarországi címre postáz.


Kép a játékhoz:


Állomáslista:

11. 15. KönyvParfé
11. 19. Spirit Bliss Sárga könyves út

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése