Ugye ti is úgy érzitek, hogy sárkányos történetekből nem lehet eleget olvasni? Akkor ismerjétek meg velünk Alastair Chisholm Sárkány Akadémia című sorozatát! Rivvenben mindenki úgy tudja, hogy a sárkányok már évszázadokkal ezelőtt eltűntek, azonban néhány ifjú sárkánylátó számára bebizonyosodik, hogy ez nem teljesen igaz, és megnyílik előttük a Sárkány Akadémia kapuja. A sorozat különböző részeiben egy-egy ilyen sárkánylátó kalandjait követhetjük nyomon, jelen blogturnénk keretében pedig az első három kötetet szeretnénk nektek részletesebben bemutatni. Tartsatok velünk, és nyerjétek meg a Tomas és Vasbőrű című első részt a Móra Könyvkiadó jóvoltából!
Miért választottam ezt a könyvet?
A második részben kezdett beindulni a cselekmény, úgyhogy érdekelt, merre halad a történet, hogyan alakul a sárkánylátók és sárkányok sorsa.
Véleményem a könyvről
A történet főszereplője ezúttal Ellir és a sárkánya, Útkereső. Ellir imádja feltérképezni maga körül a világot, ám közben elfelejti élni. A Csalkert Fesztivál labirintusos játékára is azért jelentkezik, hogy kiélhesse a térképkészítő szenvedélyét, és győzzön, ám arra nem számít, hogy valaki megelőzi őt. Csalással. A csaló sárkánymágiát használ, ami veszélyt hozhat mindenki fejére. Ellirnek pedig fel kell néznie a térképeiből, ha meg akarja menteni a világot.
Eddig a három rész főszereplői közül Ellir és az ő problémája áll a legközelebb hozzám. Ő az a típus, akinek van valami hobbija, ami szinte már az életévé vált, és miközben azzal foglalkozik, teljesen elfeledkezik a külvilágról, és arról, hogy valós élményeket is szereznie kell. Számomra ez a hobbi a könyvek világa (olvasás, írás, fordítás, korrektúrázás, bármi, aminek a könyvekhez van köze), neki a helyek feltérképezése és a térképkészítés. Pontosan átérzem, milyen, amikor annyira bele vagy merülve a saját kis világodba, hogy közben az élet elsuhan melletted, és fel sem tűnik.
Ennek a résznek a legnagyobb tanulsága, hogy bármennyire is szeretünk valamit csinálni, néha nézzünk fel belőle, mert az adott dolgon kívül is vannak érdekes, értékes dolgok, amiket még megtapasztalhatunk. Vagyis még abban is ismerni kell a mértéket, az arany középutat, amit nagyon szeretünk csinálni. Szerintem erre a tanulságra nem csak nekem van szükségem, mert sok ember válik valamilyen dologtól vagy tevékenységtől (akár pozitív, építő) függővé. Ha az életed nem tökéletes, nagyon könnyű elrejtőzni valami hobbi mögé. És kemény munka megtanulni, hogy néha elő kell bújni, és hát, élni.
– Igen. Meg kell állítanunk. Nem lehet csalni a labirintusfejtésben. Nem helyes.– Így van – mondta Konor. – És azt is jó lenne megakadályozni, hogy széttördelje a valóságot.Ellir vállat vont.– Persze, azt is.
Az előző rész elején előkerült egy medál, amiben egy sárkányszem látszott, nos, ez az ékszer újra felbukkant, és felkavarta az egész történetet. Nagyon kíváncsi vagyok, hogy vajon miként került ez az ékszer a királyhoz, és hogy az, aki végül megkaparintotta, tényleg sárkánylátó-e. Szerintem ennek az egésznek valami köze lesz az első részbeli tűzhöz, de hogy micsoda, arra még nem tudtam rájönni. Viszont nagyon érdekel.
A labirintusos dolog egy kicsikét hasonlított nekem a Harry Potter és a Tűz Serlege című könyvben található egyik próbára, csak itt három különböző labirintusból kellett Elliréknek kijutniuk. De három nagyon különböző labirintust kaptunk, és az egész játék kalandos, izgalmas volt.
Majdhogynem az első pillanattól tudtam, hogy kicsoda a csuklyás fiatal, aki csalással mindig megelőzi Ellirt a játék során, de azt nem tudtam, hogy mi a célja, miért használ veszélyes sárkánymágiát.
Remélem, egyszer a negyedik rész is a kezembe kerül majd, mert bár ezek fiataloknak szánt, egyszerűen megírt kis történetek, a cselekmény mégis érdekes, a titkok pedig engem is érdekelnek.
Hogy tetszett ez a könyv?
Ennek is izgalmas volt a cselekménye, és Ellir volt az a karakter, aki a leginkább hasonlított rám, akinek a problémáját a leginkább meg tudtam érteni.
Szóval összességében NAGYON TETSZETT ez a könyv.
Kiknek ajánlom a könyvet?
Elsősorban a fiatalabb olvasóközönségnek, de akár családi közös olvasáshoz is tökéletes.
Ha kíváncsi lettél, itt megvásárolhatod a könyvet:
Nyereményjáték:
Mostani nyereményjátékunkban természetesen a sárkányoké a főszerep. Minden állomáson találtok egy-egy idézetet sárkányos történetekből, a ti feladatotok pedig, hogy a könyv címét beírjátok a Rafflecopter-doboz megfelelő helyére.
(Figyelem! A megfejtéseket elküldés után nem áll módunkban javítani. A nyertesnek 72 órán belül válaszolnia kell a kiértesítő e-mailre, ellenkező esetben új nyertest sorsolunk. A kiadó csak magyarországi címre postáz.)
Idézet a játékhoz:
„Nem tűnt fel, hogy minden jó történet olyan, mint a napfelkelte? Hogy a hajnal előtt a legsötétebb?”
Állomáslista:
11. 05. Könyv és más – Tomas és Vasbőrű
11. 11. Spirit Bliss Sárga könyves út – Ellir és Útkereső
11. 13. Könyv és más – Kiara és Ezüsttolvaj
11. 15. Könyv és más – Ellir és Útkereső
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése