~ Sárga könyves út ~

2026. június 26., péntek

D. L. Taylor: Bennünk élő bestiák – Blogturné



A Könyvmolyképző Kiadónak köszönhetően magyarul is olvashatjuk már D. L. Taylor Bennünk élő bestiák című könyvét. Tartsatok bloggereinkkel, hogy átérezhessétek, milyen az, amikor a saját apád akar szörnnyé nevelni, és megtudjátok, Mancella vajon képes-e szembeszállni vele. A turné végén természetesen ti is nyerhettek egy példányt a könyvből.


Miért választottam ezt a könyvet?

Szintén korrektúrára kapott könyv volt, és azok közé tartozott, amiket nagyon egyedinek és érdekesnek találtam. Szóval örülök, hogy olvashattam.


Külcsín és kivitelezés

Ez a könyv sincs még a kezemben, úgyhogy csak a borítót tudom értékelni. A kiadó visszatért a fekete háttérhez, amin valamiféle szimbólum található. Őszintén bevallom, ezt a korábban tipikusnak (már-már védjegynek) számító borítóstílust már régebben sem igazán szerettem, amikor a saját könyveim megjelentek. Mindig próbáltam rábeszélni a kiadóvezetőt, hogy térjünk el tőle, de csak a hetedik könyvemre sikerült meggyőzni.

Ebben az esetben egy virágokból összeálló, hegyes fogú szörny látható szimbólumként a borítón, amit elsőre kígyónak hittem, a fogai alapján viszont inkább valami tigris vagy oroszlán, nem tudom... A fejébe pedig bele van állítva egy tőr. Durva spoilerezés nélkül nem tudom elmagyarázni, hogy szerintem mit szimbolizál az egész, de ezen a téren teljesen passzol az illusztráció a sztorihoz. Viszont... Nem. Nekem még mindig nem jön be ez a fajta borító. Ha valakinek nincsenek ellenérzései a „fekete háttér-szimbólum” borítóstílussal, akkor tetszhet neki, mert amúgy jól van összerakva, de az én ízlésemtől ez még mindig távol áll.

Szóval nekem ez 5-ből 3 pont, bocsi...


Alapötlet


Szerintem egész egyedi sztori volt, talán csak egy hasonlót olvastam eddig, amiben az emberek át tudták mágiával venni a különböző állatok lelkének irányítását, és ezáltal az erejüket. Érdekes volt, hogy a főszereplők egy valóban gonosz király lánya és egy simlis tolvaj lettek, akik társadalmilag és politikailag is elviekben az ellentétes oldalon állnak, ám végül mégis egymás oldalán találják magukat. Az erkölcsi kérdéseket, a bántalmazó család témáját, a gonosz gazdagok és elnyomott szegények toposzát is sikerült igazán egyedire és átérezhetőre megírnia Taylornak.

Szóval 5-ből 4,5 pont.


Cselekmény és karakterek

Mancella nemcsak az apja trónjának az örököse, hanem mágikus képessége is van. Ha megöl egy állatot, magához láncolja a lelkét, képes újra megidézni, és irányítani. Állattól függően akár gyilkolni is vele. Persze a lány nem akar állatokat mészárolni, de az apja rákényszeríteni őt (azzal is, hogy király, és a képességével is, aminek köszönhetően képes irányítani mások akaratát), mert a lánya ereje hatalmat és fegyvert biztosít számára. Mancella látszólag belenyugszik abba, hogy nem lehet a saját sorsa kovácsa, amikor is felbukkan egy titokzatos szolgáló a kastélyban, és a feje tetejére állítja a világát.

Silver szolgálónak álcázva magát belóg a kastélyba, hogy egy titokzatos megbízó három feladatát teljesítse, ezzel pedig biztonságos otthont szerezzen önmagának és a két legjobb barátjának. Ám miközben önző okok vezérlik, megismeri Mancellát, és ez mindkettejük sorsát megváltoztatja. Akaratukon kívül egyfajta szabadságharcosok lesznek, akik szembeszállnak a gonosz királlyal, hogy az embereknek jobb világot teremtsenek.

Egyfelől érdekes volt az ötlet, hogy Mancella egy valódi gonosz királynak a lánya, és ő maga is, bár jó akar lenni, mégis kicsit ingadozik a határvonalon időnként. Sokszor azért, mert az apja kényszeríti rá, de jócskán meg kell harcolnia az apja mellett saját magával is. A történet nagyon jól bemutatta, milyen egy bántalmazó apa mellett élni. Néha még én is reménykedtem benne Mancellával együtt, hogy tévedünk, és az apja valójában csak muszájból gonosz, csak a családját védelmezi, de a férfi újra és újra bebizonyította, hogy velejéig romlott.

Szerintem könyvbeli szülőt még nem gyűlöltem annyira, mint Mancella apját. Fogalmam sincs, hogy egy szülő hogyan bánhat így a gyerekével pusztán azért, mert a hatalma biztosítását reméli tőle. Szóval igen, olvasás közben végig abban reménykedtem, hogy egyfelől Mancella szembeszáll vele, és legyőzi, másfelől hogy kínok között hal meg. És azt is nagyon reméltem, hogy Macella végül az apja bábjából igazi harcossá válik Silver oldalán.

Silver karaktere kicsit az Aranyhaj meséből Flynn Riderre emlékeztetett. Simlis, hazug, de alapvetően jóindulatú férfi, aki mindent azért tesz, hogy a barátaival együtt kijusson a mélyszegénységből. És itt most valóban a nagyon mélyszegénységre gondolok, ugyanis a barátaival konkrétan hajléktalanok, egy csomószor éheznek, veszélyes dolgokat vállalnak el, csak hogy legyen kajájuk, és hasonlók. Végig nagyon féltem, hogy amikor majd Mancella rájön, hogy Silver szinte végig füllentett neki, nem fogja megérteni, és ellene fordul. Érthető lett volna, mert ő nem látott úgy Silver fejébe, mint mi, olvasók, de közben sajnáltam volna Silvert, mert a tényleg szerelmes lett Mancellába, és nem akart sem neki, sem másnak rosszat. Persze nem árulom el, mi volt Mancella reakciója, de izgalmas volt.

Nagyon kíváncsi voltam arra, hogy ki az a titokzatos pasi, akinek Silver épp dolgozik, és mit akar azokkal a dolgokkal, amiket a fiúnak meg kellett szereznie neki. Nem tudtam eldönteni, hogy az illető ténylegesen rosszban sántikál, vagy pedig tényleg valamiféle népi ellenállást szervez a gonosz király ellen titokban. Alapvetően ellenszenvesnek tűnt, de meghagytam az esélyt arra, hogy ez esetleg csak írói fogás, és jön valami nagy fordulat. És hát, jött is, csak kicsit másképp, mint számítottam rá. Sikerült meglepni a megbízó kilétével kapcsolatban, nagyon érdekes volt a szála már akkor is, amikor még nem tudtam kicsoda, de utána még inkább.

Kedveltem Vie-t és Égimeszelőt, Silver barátait, vagyis inkább a választott családját. Tetszett a hármójuk között lévő dinamika, a vicces beszólásaik, és nagyon féltem, nehogy valamelyiküknek baja essen.

Az egész történet kalandos, fordulatos és izgalmas volt, a romantikus szál jól kidolgozott, a családi problémák érzelmileg megterhelőek és elgondolkoztatóak, a társadalmi problémák pedig átérezhetőek. Sokszor eléggé sötét és lelkileg megterhelő volt a történet hangulata, a cselekmény, de én bírom az ilyesmit. Szeretem, ha érzelmileg hat rám egy történet, még akkor is, ha fájó, ijesztő, sötét érzéseket vált ki belőlem.

Nekem ez 5-ből 5 pont.


Lezárás

Hát, az első könyv egy nagyon sötét függővéget kapott, ami végül is jó, mert alig várom, hogy elolvashassam a folytatást, és megtudjam, mi történik majd.

5-ből 5 pont.


Hogy tetszett ez a könyv?

A borítóján kívül minden tetszett benne. Érdekes és egyedi volt az alapötlet, izgalmasak a főszereplők, klassz a szerelmi szál. Szerettem Silver baráti hármasát, és imádtam tiszta szívből gyűlölni Mancella apját. És a függővég miatt a folytatás is mielőbb érdekelne.

Szóval 5-ből 5 pont.


Kiknek ajánlom ezt a könyvet?

Akik egy egyedibb, sötétebb hangulatú, kalandos fantasyt szeretnének olvasni.

Ha kíváncsi lettél, itt megvásárolhatod ezt a könyvet:


Nyereményjáték:

Ma olyan karakterek nevét kell kitalálnotok, akiknek szembe kellett szállniuk a képletesen vagy szó szerint bennük élő sötétséggel, gonosszal. Írjátok be a fülszövegben kipontozott karakterek nevét a Tally megfelelő helyére.

(Figyelem! A sorsolóprogram észleli az azonos IP-címről érkező válaszokat, és csalás gyanújával hosszú távon kizárásra kerülnek a több lehetőséget igénybe venni vágyók! A játék utolsó állomását követő 3. napig tudjátok beküldeni a válaszaitokat, nem tudjuk hosszabbítani a turnékat! A megfejtéseket elküldés után nem áll módunkban javítani. A nyertesnek 72 órán belül válaszolnia kell a kiértesítő e-mailre, ellenkező esetben új nyertest sorsolunk. A kiadó csak magyarországi címre postáz.)


Fülszöveg a játékhoz:

Bella alapjáraton is mágnesként vonzza a bajt, ezúttal azonban nem csak a „mindennapi” csetlések-botlások fenyegetik. Hanem Ő… Ő, akinek aranyszín szeme van, titokzatos, szeszélyes, kiszámíthatatlan, félelmet keltő és biztonságot sugárzó. Ő, akit …-nak hívnak, mint valami ódivatú regény hősét.


Állomáslista:

06. 26. Spirit Bliss Sárga könyves út

2026. június 24., szerda

Marco Polo-útikönyvek (Finnország, Norvégia) – Blogturné





Utazást terveztek egy új országba vagy városba, vagy egyszerűen csak szívesen olvastok más helyekről, kultúrákról? Bármelyikről legyen szó, a Corvina Kiadó Marco Polo-sorozata biztosan a segítségetekre lesz! Tartsatok bloggereinkkel a népszerű útikönyvsorozatot bemutató turnéra, válaszoljatok helyesen a kérdésekre, és nyerjétek meg a kiadó által felajánlott példányt!


Miért választottam ezeket a könyveket?

Finnország, ha nem is a kedvenc országom, de sok szálon kapcsolódik hozzám. Egyfelől az egyetemen voltak finn tanárnő által tartott Finnországról, a finn nyelvről, művészetekről, történelemről, mítoszokról és egyéb érdekességekről szóló óráim, amiket kifejezetten szerettem. Másfelől tanultam is az egyetem alatt nagyon-nagyon alapszinten finnül. És végül, az egyik jó barátom finnfan (hehe, ezt most találtam ki, és nagyon funnak véltem, úgyhogy megosztottam veletek – valószínűleg a meleg ment csak az agyamra, bocsi...), járt is már Finnországban, finnül tanul, és sokat mesél az élményeiről, tanulmányairól, amik érdekesek. Szóval gondoltam, ha már van Finnországhoz is Marco Polo-könyv, akkor elolvasom, és megosztom majd vele a benne lévő érdekességeket.

A Norvégiával kapcsolatban nincsenek ilyen kapcsolódásaim, de mivel északi ország, ezért szimpatikusnak tűnik. Valahogy mindig is vonzottak az északi országok, mert egyfelől nincs hőség, másfelől az emberek sokkal nyitottabbnak, elfogadóbbnak, európaibbnak tűnnek ott, mint itt. Szóval ha egyszer nekiindulnék a világnak, akkor az úti céljaim között biztosan szerepelne Norvégia is.


Külcsín és kivitelezés

Mindkét könyv tökéletesen beleillik a sorozatba külsőleg. Kis méretű, hosszúkás könyvecskék, amiket egyszerű elpakolni, ha az ember utazik. Mindkét könyvön egy-egy vonzó, vízparti táj szerepel. Nekem a Norvégia-kötet illusztrációja jobban tetszik, mert a háttérben itt sziklák láthatók, az előtérben pedig egy nagyon élénkpiros színű épület, ami klasszul néz ki, vonzza a szemet.

Szóval 5-ből 5 pont.


Finnország

A kötet felépítése nagyjából ugyanaz, mint az előző turnéállomásomon lévő két részé. Vannak a könyvben gyönyörű és vonzó illusztrációk, térképek (rengeteg és nagyon részletes térkép), amelyek segítségével nem tévedünk el, ha Finnországba megyünk nyaralni, az érdekességek és fontosabb dolgok pedig valamilyen módon (kerettel, egy „biztos tipp” jelzéssel vagy egyéb módon) ki vannak emelve, hogy rögtön szembetűnjenek.

Ami tetszett, hogy itt nemcsak olcsó programlehetőségeket soroltak fel a könyv elején, hanem néhány ingyeneset is, gondolva azokra, akiknek nem túl mély a pénztárcájuk, de szeretnének minőségi kikapcsolódást a nyaralásuk alatt.

Több olyan programot is találtam a kötetben, ami érdekelne, és ha eljutnék egyszer Finnországba, akkor meg szeretném nézni. Először is, íróként mindenképpen megnézném a papírmúzeumot, de mivel nemcsak a művészetek, hanem a tudományok is mindig érdekeltek, ezért biztos látogató lennék a Heuréka Tudományos Központban is, ahol érdekes kísérleteket lehet végezni. Egyetlen dolog van, ami tipikusan finn, én mégis tutira kihagynám, ez pedig a szauna. A kisfőnököm olyannyira imádja, hogy konkrétan szaunamester végzettséget szerzett, de én meghalnék a forró gőzben. Pont azért mennék inkább valami északi országba, pl. Finnországba is, mert a hűvösebb éghajlata sokkal inkább nekem való, mint a mediterrán forróság.


A könyvnek köszönhetően most már azt is tudom, hogy júniustól augusztusig érdemes Finnországba látogatnom majd, mert ilyenkor mindenfelé izgalmas művészeti fesztiválok, események vannak, amik nagyon érdekelnének. Zene, filmek, színház, csupa nekem való program...

Direkt ki van emelve a könyvben, hogy a finnek nemzeti öntudata nagy, de nagyon toleránsak. Ami számomra pozitív, mert hát igen, lehet úgy is szeretni a hazánkat, a szokásainkat, hogy közben nem gyűlölünk mindenki mást...

A finn ételekre is kíváncsi vagyok, mert fehérliszt- és cukormentesen étkezem évek óta, és a „finnfan” barátom azt mondta, hogy amikor Finnországban járt, akkor hatalmas cukros süteményekkel, kelt tésztákkal etették folyton, én meg ezekből nem ehetnék sajnos. De a könyv alapján azért találnék Finnországban egészségesebb (és finom) ételeket is, amik a nemzetükre jellemzőek. Például, ahogy olvastam, sok halas ételt esznek, és bár annyira nem vagyok oda a halért (legalábbis itt nálunk a bolti fagyasztott hal nem túl ízletes), azért a frissen fogott halakból szívesen megkóstolnám ezeket a finn fogásokat. A frissen fogott tengeri hal biztosan teljesen más, mint az itteni fagyasztott halak vagy a tavi halak.

Tutira elmennék a Café Regattába is, ahol csak az első kávéért kell fizetni, ha további kávékat is iszol, akkor minden csésze után visszaadnak 5 centet. Igaz, kettőnél többet nem tudnék meginni, mert akkor szívrohamot kapnék, de milyen menő már, hogy pénzt adnak azért, hogy többet fogyasztasz...


Természetesen ajánlanak szabadidős és sportlehetőségeket, különböző látnivalókat, programokat, és több helyen is találunk kiemelve olyan lehetőségeket, tippeket, amik segíthetnek spórolósan nyaralni. Például megsúgják, hogy mely napokon lehet ingyenesen belépni Jyväskyläben az összes múzeumba, vagy hogy miként juthatunk olcsóbban kompjegyekhez.

Ismét kapunk egész élménytúraterveket. Van egynapos, többnapos, sőt, egy 16 napos túraterv is, ami pontosan leírja, mikor hová és hogyan jussunk el. És az adott helyekről térképekkel is hozzájárulnak ahhoz, hogy közben biztosan ne tévedjünk el. A fontosabb adatok, praktikus tanácsok és segítő, információt nyújtó, szórakoztató finn appok, linkek, blogok elérhetőségei is megtalálhatók a könyv vége felé.


Norvégia

A könyv felépítéséről nem írnék most hosszasan, mert szintén körülbelül ugyanolyan, mint az előző három könyvé. Teljesen beleillik a sorozatba mind kinézetre, mind tartalomra.

Erre a könyvre nagyon kíváncsi voltam, mert tényleg alig tudok valamit Norvégiáról. Amiket most megtudtam, az alapján viszont nagyon vonzó és szimpatikus ország. Többek között azért, mert itt a legalacsonyabb a korrupció, és ennek köszönhetően (mert a saját bőrünkön tapasztalhattuk, hogy a kettő összefügg, csak sajnos negatív értelemben) itt a legjobb az életminőség. Ó, és a nők itt simán építhetik a karrierjüket, mert a férfiak is ugyanúgy foglalkoznak a gyerekeik nevelésével. A norvégok lazák és toleránsak, fontos számukra az emberek közötti harmónia, és igazi könyvmolyok. Szóval ez is alapvetően egy paradicsomi ország, ami pont nekem való.


Sok olyan norvég étel van, ami nem igazán vonz, például a juhfej vagy a bálnahús, de azért biztosan lenne itt is olyan tipikus ottani étel, amit szívesen megkóstolnék. Nem mellesleg, ajánlanak egy olyan kávézót is a könyvben, a Café Laundromatot, amiben miközben megkávézol, és megeszed a hamburgeredet, hátul még a szennyesedet is kimossák.

Ebben a könyvben találtam meg az első olyan sportajánlást, amit örömmel ki is próbálnék, ez pedig a golfozás. Sőt, lehet, hogy a síelést is kipróbálnám, mert bár kétballábas vagyok, valamiért mégis nagyon érdekel, milyen lehet...

Itt is sok olyan hely, program van, ami érdekelne. Például a Mineralparken családi szabadidőpark és ásványmúzeumban konkrétan lehet kincseket keresni, aranyat bányászni, ami jó móka lehet. Bár elsőre kevésbé tűnik mókásnak, de kíváncsi lennék a Lepramúzeumra is, csak mert ez annyira bizarrnak és furcsának tűnik. És tutira elmennék a Vilvite tudásközpontba is, mert nemcsak a gyerekek szeretik szórakoztató és játékos formában megismerni a tudományt és a technológiát, hanem én is mindig vevő vagyok a szórakozva tanulásra. Szintúgy érdekelne a vikingmúzeum, ami egy élménymúzeum, valamint az Aurora űrhajó élményközpont, ahol VR-szemüveggel virtuálisan el lehet utazni a Marsra.


Ebben a kötetben csak 2 kétnapos és 1 egynapos élménytúraterv található, de ezekhez is van részletes útmutató és térképek is. A könyv végén pedig ismét praktikus tanácsok, egy kis norvég szótár, valamint egy blogos, appos és lejátszási lista vár ránk. A könyvecske végén kvízzel ellenőrizhetjük, mi ragadt meg bennünk a könyv olvasása közben.


Hogy tetszett ez a két könyv?

Ugyanolyan érdekesek voltak, mint a Málta és Gozóról és a Portugáliáról szóló útikönyvek, pedig két teljesen más országot ismerhettem meg belőlük. Finnország és Norvégia nemcsak egy rövid nyaralás céljából, hanem akár hosszabb távon is vonzana. Mind az éghajlata, mind a két ország társadalmi légköre pont nekem való lenne. Mindkét könyvben rengeteg érdekes szórakozási, túrázási és egyéb programajánlat található, sok-sok részletes térképpel és hasznos információkkal, tippekkel kiegészítve, vagyis ezek a könyvek is valóban segítenek abban, hogy egy jó nyaralást szervezhessünk az adott országokba.

5-ből 5 pontot adok mindkét könyvre.


Kiknek ajánlom ezt a könyvet?

Azoknak, akik inkább az északi, kevésbé forró éghajlatú, de gyönyörű országokat preferálják.

Ha kíváncsi lettél, itt megtalálhatod a Finnország-útikönyvet:


Itt pedig a Norvégia-útikönyvet:


Nyereményjáték:

Mostani nyereményjátékunkban a turnéban szereplő vidékeket kell felismernetek! Minden állomáson találtok egy-egy képet, nektek pedig be kell írni a Tally-doboz megfelelő sorába, melyik ország szerepel rajta.

(Figyelem! A megfejtéseket elküldés után nem áll módunkban javítani. A nyertesnek 72 órán belül válaszolnia kell a kiértesítő e-mailre, ellenkező esetben új nyertest sorsolunk. A kiadó csak magyarországi címre postáz.)


Kép a játékhoz:


Állomáslista:

06. 24. Spirit Bliss Sárga könyves út
06. 26. Veronika's Reader Feeder
06. 27. Könyv és más
06. 30. Spirit Bliss Sárga könyves út

2026. június 23., kedd

Vi Keeland–Penelope Ward: Hogyan randizzunk az egyéjszakás kalandunkkal?



Nemrég megjelent Vi Keeland és Penelope Ward Hogyan randizzunk-sorozatának 3. része, melyből megtudhatjuk, hogyan randizzunk az egyéjszakás kalandunkkal. Tartsatok három bloggerünkkel, és a turné végén ti is nyerhettek egy példányt a könyvből.


Miért választottam ezt a könyvet?

Korrektúrázásra kaptam. Először nem igazán örültem neki, mikor megláttam, hogy egy sorozat harmadik része, mert az első két részt nem én korrektúráztam, és így nem is olvastam (még, mert ezek után szeretném majd pótolni...). Szóval kicsit féltem tőle, hogy így a közepébe vágva érthetetlen lesz a történet, de szerencsére egy kerek, egész sztorit kaptam, ami nemcsak érthető, hanem élvezhető is volt, mivel mint kiderült, minden részben más karakterek állnak a történet középpontjában, saját történettel.


Külcsín és kivitelezés

A könyv ezúttal sincs még a kezemben, de gondolom, a Könyvmolyképzőtől megszokott minőségű lehet. A borító nagyon egyszerű, egy férfialak van rajta, aki nagyon elgondolkodva és szexin próbál nézni. Tagadhatatlanul jóképű pasi, de nekem már túl szépfiús. Egyfelől nem igazán vagyok oda a tipikus szépfiúkért, másfelől nem igazán vagyok oda az olyan borítókért, amikre emberi alakot tesznek, mert szinte sosem úgy képzelem el az adott karaktert a regény alapján, mint amilyen a borítóképen. Ezúttal is ez a helyzet sajnos.

Szóval ez nekem most 5-ből csak 3 pont.


Alapötlet

A történet alapja egyszerű, de őszintén szólva, nem sok könyvet olvastam még ebben a témában, szóval számomra új volt. Lehet-e egy egyéjszakás kalandnak induló dologból a véletlennek köszönhetően szerelem és komoly kapcsolat? Egy fiatal férfi képes-e egy zűrös családi háttérrel rendelkező nő mellett valódi társ lenni? Képes-e elfogadni egy nagyon bonyolult élethelyzetet? És egy fiatal nő, akit gyerekkorában rengeteg rossz tapasztalat ért az anyja miatt a férfiak kapcsán (is), képes-e komoly kapcsolatra? Készen áll-e arra, hogy megfelelő anyakép nélkül jó anya váljon belőle?

A történetben felmerülő problémákkal azok is képesek azonosulni, akik sosem jártak még hasonló cipőben, szóval szerintem 5-ből 4 pont.


Cselekmény és karakterek

A történet két főszereplője Owen és Devyn, akik egy szórakozóhelyen futnak véletlenül egymásba, és összejönnek egy éjszakára. Másnap Owent értesítik, hogy a barátaival közös tulajdonban lévő társasházban gond van az egyik lakó gyerekeivel, ezért tegyen valamit, oldja meg a helyzetet. El is megy az adott lakáshoz, és amikor bekopog, Devyn nyitja ki az ajtót. Kiderül, hogy a két bajkeverő tinédzser az ő öccse és húga, az anyjuk pedig szokásához hűen lelépett hetekkel ezelőtt valami pasival, és egyedül hagyta őket. Devyn azért hagyta ott egy másik városbeli életét, hogy vigyázzon rájuk, míg az anyjuk újra elő nem kerül. Owen háziúrként így belekeveredik Devyn életébe, aztán később barátként a magánéletébe is, míg végül rá nem jön, hogy sokkal többet érez a lány iránt, mint eredetileg gondolta. A Devyn körüli bonyodalmak azonban nem állnak meg két neveletlen tinédzsernél és egy eltünedező, megbízhatatlan anyánál...

– Owen! Csak nem azért hívsz, mert éppen egy bárban múlatod az időt valami gyönyörű nővel meg annak hasonlóképpen dögös, szingli barátnőjével, és szükséged lenne egy szárnysegédre? 
Halkan felnevettem.
– Majdnem. Az irodámban ücsörgök, és magamban fortyogok, amiért valaki lenyúlta a hűtőben hagyott joghurtomat. Öregszem.
– Ja, nekem mondod! Tegnap becsípődött a derekam, miközben kivittem a szemetet.

A történet olvasása során a Szégyentelenek című sorozat jutott eszembe, mert abban van hasonló élethelyzetben Fiona, csak neki sosem jutott annyira rendes és segítőkész pasi, mint Owen. Ahogy anno Fionával, úgy most Devynnel is nagyon együtt tudtam érezni. A testvérei nem rosszak, csak épp elhanyagolt kamaszok, ő pedig nagyon igyekszik, hogy a saját elhanyagolt gyerekkora ellenére megfelelően gondoskodjon róluk. Nemcsak az érdekli, hogy a gyerekeknek legyen hol lakniuk, legyen mit enniük, hanem azzal is törődik, hogy a lelkük ne sérüljön annyira a felelőtlen anyjuk miatt, mint az övé. Tetszettek a három testvér jelenetei, és tetszett az is, ahogy Owen szép lassan beépült a családjukba úgy, hogy sem ő, sem Devyn nem tervezte ezt meg előre.

Owen baráti társasága nagyon szimpatikus. Olyanok, akik közé olvasóként is vágyik az ember. Az egyetlen dolog, amitől kicsit megijedtem, hogy egyikük, Brayden ráhajt majd Devynre. De szerencsére ez a szerelmi háromszög és baráti marakodás végül nagyon hamar elhalt, mert Brayden jó barátja Owennek. Ehelyett kaptunk egy másik szerelmi háromszöget, de míg az zavart volna, ha két jó barát marakodik egy nőért, ez az új felállás cseppet sem bosszantott, sőt, nagyon érdekes volt.

– Te meg ki vagy?
– A nevem Devyn – mosolyogtam le a lányra. – És téged hogy hívnak?
– Saylor Lennon – mutatkozott be, majd a babára mutatott. – Ő pedig a kistesóm, Maverick Ryan Lennon.
Biztosan Billie gyerekei.
Lenéztem a kisbabára.
– Mennyi haja van!
– Ugye? Olyan, mint egy pipi!
– Pepi – javította ki Colby, a kezét nyújtva felém. 

Devynnek ugyanis évek óta van egy pasija, aki híres színész, és csak titokban össze-összejönnek időnként. Devynnek szerencséje van, mert Robert is rendes pasi, viszont Devyn nem engedte soha túl közel magához, mert úgy vélte, egy olyan anya mellett, mint az övé, alkalmatlanná vált egy komoly kapcsolatra. Ám beüt a krach, és kialakul egy olyan probléma, ami újra behozza Robertet Devyn életébe, és amiről nem lehet eldönteni eleinte, hogy pozitív vagy negatív irányba befolyásolja-e majd Devyn jövőjét és az Owennel való kapcsolatát.

Devyn testvérei, annak ellenére, hogy valóban kis bajkeverők, nagyon szimpatikusak és szerethetőek voltak. Szeretetéhesek, összetartóak, és aggódnak amiatt, hogy ha az anyjuk sosem tér vissza, Devyn is cserben fogja végül hagyni őket, és teljesen magukra maradnak. Lényegében nem csoda, hogy ilyen körülmények között folyton bajba keverednek. De cseppnyi rosszindulat sincs bennük. Nagyon tetszett, ahogy szép lassan megértették, és el is hitték, hogy a nővérük nem fogja cserbenhagyni őket. És az is tetszett, ahogyan Owen a bizalmukba férkőzött, de nem manipulációval, hanem őszinte érdeklődéssel és segíteni vágyással.

Bár a történet in medias res egy egyéjszakás kalanddal indít, szerintem jó, hogy utána lelassultak a dolgok, és Devyn meg Owen szép lassan jöttek rá, hogy mit éreznek egymás iránt, és szép lassan építették fel a kapcsolatukat. Devyn bizonytalanságai néha bosszantóak voltak, de őszintén szólva teljesen megértettem a múltját ismerve, csak közben sajnáltam Owent. Owen meg nagyon jól kezelte a különböző helyzeteket annak ellenére, hogy fogalma sem volt, hogyan fog végül alakulni minden, és miként dönt majd Devyn.

Szóval 5-ből 5 pont.


Lezárás

A történet pontosan úgy zárult, ahogyan azt elvártam, szóval bár meglepetéseket nem okozott egyáltalán, a lelkemnek tökéletesen esett.

Ezért 5-ből 5 pont.


Hogy tetszett ez a könyv?

Érdekes családi, kapcsolati problémákról szólt, a főszereplők szimpatikusak voltak. Tetszett a Devyn és a testvérei közötti kapcsolat, és tetszett Devyn és Owen szerelmi szála is. Egy elgondolkoztató, aranyos, romantikus történet volt, ami teljesen lekötött.

Szóval 5-ből 4,5 pont.


Kiknek ajánlom ezt a könyvet?

Bárkinek, aki egy elgondolkoztató, de szórakoztató romantikus regényt szeretne olvasni.

Ha kíváncsi lettél, itt megvásárolhatod ezt a könyvet:


Nyereményjáték:

A Könyvmolyképző honlapján található beleolvasó alapján válaszolj az általunk feltett kérdésekre. Írd be a helyes választ a Tally megfelelő helyére.

(Figyelem! A sorsolóprogram észleli az azonos IP-címről érkező válaszokat, és csalás gyanújával hosszú távon kizárásra kerülnek a több lehetőséget igénybe venni vágyók! A játék utolsó állomását követő 3. napig tudjátok beküldeni a válaszaitokat, nem tudjuk hosszabbítani a turnékat! A megfejtéseket elküldés után nem áll módunkban javítani. A nyertesnek 72 órán belül válaszolnia kell a kiértesítő e-mailre, ellenkező esetben új nyertest sorsolunk. A kiadó csak magyarországi címre postáz.)


Kérdés a játékhoz:

Kit vett rá a felesége, hogy csináltasson mellbimbópiercinget?


Állomáslista:

06. 23. Spirit Bliss Sárga könyves út
06. 25. This is my (book) universe.
06. 27. Hagyjatok! Olvasok!

2026. június 22., hétfő

D. L. Taylor: Bennünk élő bestiák – Blogturné Extra



A Könyvmolyképző Kiadónak köszönhetően magyarul is olvashatjuk már D. L. Taylor Bennünk élő bestiák című könyvét. Tartsatok bloggereinkkel, hogy átérezhessétek, milyen az, amikor a saját apád akar szörnnyé nevelni, és megtudjátok, Mancella vajon képes-e szembeszállni vele. A turné végén természetesen ti is nyerhettek egy példányt a könyvből.


Ezúttal is extraként néhány idézetet hoztam nektek a könyvből. Jó olvasást hozzá! 😊


1.

– Nem is a karmok miatt kell aggódnod – mondja apám tárgyilagosan. – Hanem az agyarak miatt. Viselj sisakot, mert a harapása összeroppanthatja a koponyádat! Végigfut a gerincemen az idegesség, de vigyázok, hogy a hangomon semmi ne érződjön, amikor válaszolok. – Köszönöm a tippet – mondom. – Még valami?


2.

– Eladtam a csizmám, hogy vegyek rajta egy utolsó reggelit a fafejű barátomnak, mielőtt értelmetlenül belerohan a teljesen kiszámítható halálba, és örökre itt hagy – mondja. – Most pedig ülj le, és fogd be, vagy mondd el, hogy milyen fontos neked a barátságunk!


3.

– Ha tényleg olyan klassz sebhelyeket akarnál, mint az enyémek, akkor ne térj ki a csapások elől.
– Ebben van valami – replikázok. – Legközelebb, ha valami olyan hosszú agyarakkal támad rám, mint az alkarom, csak állok ott, mozdulatlanul.


4.

– Pontosan mit is akarunk mindketten? – Jobbá tenni a világot – mondja.


5.

– Szóval beszélgetni akartál? – mondom idegesen.
– Gratulálni akartam neked – mondja. Elfordulok a feketeségből, hogy ránézzek, bár még mindig érzem, hogy bizsereg a fejbőröm. – Gratulálni akarsz nekem az első igazi gyilkosságomhoz? – Gratulálok, hogy végre beszálltál a játékba – mondja. – Hogy megtetted a szükséges lépéseket a túléléshez ebben a kastélyban. Itt volt az ideje.


+1

– A mágia nem gonosz, csak erő kell hozzá, hogy kezelni tudd. Hogy megszelídítsd. Ahogy mondtam, nem mindenki méltó rá. A mágia tudja, hogy vissza kell utasítania azokat, akik nem elég jók a feladathoz. – Akkor talán nem kellene odavetni neki a gyerekeket – sziszegi a Százados, elég halkan ahhoz, hogy csak anyám és én halljuk, anyám pedig úgy tesz, mintha nem hallaná.


Ha kíváncsi lettél, itt megvásárolhatod ezt a könyvet:


Nyereményjáték:

Ma olyan karakterek nevét kell kitalálnotok, akiknek szembe kellett szállniuk a képletesen vagy szó szerint bennük élő sötétséggel, gonosszal. Írjátok be a fülszövegben kipontozott karakterek nevét a Tally megfelelő helyére.

(Figyelem! A sorsolóprogram észleli az azonos IP-címről érkező válaszokat, és csalás gyanújával hosszú távon kizárásra kerülnek a több lehetőséget igénybe venni vágyók! A játék utolsó állomását követő 3. napig tudjátok beküldeni a válaszaitokat, nem tudjuk hosszabbítani a turnékat! A megfejtéseket elküldés után nem áll módunkban javítani. A nyertesnek 72 órán belül válaszolnia kell a kiértesítő e-mailre, ellenkező esetben új nyertest sorsolunk. A kiadó csak magyarországi címre postáz.)


Fülszöveg a játékhoz:

Amikor … kiváló eredményt ér el a kedzsun – a birodalmi vizsgán, amely a legtehetségesebb fiatalokat válogatja ki az akadémiákra – mindenki megdöbben: a vizsgáztatók, akik képtelenek elfogadni, hogy egy Kakas tartományban élő háborús árva csalás nélkül teljesítheti a vizsgát; … nevelőszülei, akik azt hitték, végre kiházasíthatják a lányt, és ezzel további üzleti előnyökre tehetnek szert; és maga … is, aki ekkor jön rá, hogy végre búcsút inthet az addigi életét meghatározó rabszolgaságnak és kétségbeesésnek. Még nagyobb meglepetést okoz, hogy … Nikan legkiválóbb katonai iskolájába, a Szinegardba nyer felvételt.


Állomáslista:

06. 22. Spirit Bliss Sárga könyves út – Extra
06. 24. Kelly és Lupi olvas
06. 26. Spirit Bliss Sárga könyves út