Thrillerrajongók, figyelem! Loreth Anne White újabb regénye jelent meg, amely A csali második része, bár különálló regényként is tökéletesen megállja a helyét. A Könyvmolyképző Kiadó jóvoltából most bemutatjuk mindkét részt, és ha szerencsések vagytok, megnyerhetitek a Sötét csontok egy példányát is. Tartsatok velünk a turné során, és derítsük ki együtt, ki lehet a hidegvérű gyilkos, aki ismét áldozatát szedi!
Miért választottam ezt a könyvet?
Elsőként ennek a résznek a fülszövege keltette fel a figyelmemet, aztán rájöttem, hogy van első rész is, és azt elolvasva alig vártam, hogy ennek a második könyvnek is nekikezdhessek. Egy nagyon jó krimi-thrillerre számítottam, ami izgalmas, de közben ad valami pluszt is, valami emberit.
Véleményem a könyvről
Ez a második rész valóban olvasható, érthető és élvezhető az első rész olvasása nélkül is, de mivel szerepelnek benne annak a főszereplői, én azért örültem, hogy módomban állt elolvasni azt is. Így egy picivel még többet adott számomra a történet, mert jó érzés volt újra találkozni a korábban megkedvelt karakterekkel, még ha csak egy-két jelenet erejéig is.
Ennek a könyvnek a főszereplője Rebbeca North nyomozó, aki furcsa telefonhívást kap az alkoholista, mindenhol összeesküvéseket sejtő exrendőr édesapjától, majd nem sokra rá értesítik, hogy az apja öngyilkos lett. Rebbeca visszatér a szülővárosába, hogy eltemesse az apját, ám rájön, hogy valami nem stimmel. Az apja a halála előtt elővette két eltűnt tinédzser régi ügyét, mert friss nyomokra bukkant. Az ügybe belekeveredik az első könyvből megismert kislány, Tori, valamint Becca tinédzserkori szerelme, Ash is, akit azóta sem tudott elfelejteni.
Ennek a könyvnek is az volt a legnagyobb erőssége, ami az első résznek, hogy nagyon szerethető főbb karakterek voltak benne, akiknek az érzéseit, problémáit őszintén át tudtam érezni. Becca és Ash gyerekkoruk óta tartó szerelme csak részben tűnt szépnek, mert az Ash által elkövetett fiatalkori félrelépést először képtelen voltam elnézni neki. Igazából nem is tudtam hová tenni, mert Ash annyira rendes férfinak tűnt, aki mindig is szívből szerette Beccát, és csalódott voltam amiatt, hogy még egy ilyen férfi is képes a csalárdságra. Volt egy csomó titka is, meg furcsán viselkedett, ami miatt a nyomozó karakterek gyanúsnak találták őt mind az eltűnt tinédzserek, mind Becca apjának állítólagos öngyilkossága kapcsán, de én olvasóként úgy éreztem, hogy kizárt, hogy ezekhez bármi köze legyen. Viszont tudtam, hogy van valami más a háttérben, valami sötét titok, amit rejteget, de fogalmam sem volt, micsoda. Amikor végül kiderült, egyfelől megszakadt a szívem, másfelől mindent megértettem Ashsel kapcsolatban. Így már tökéletesen érthető volt a megcsalás, és minden, amit korábban nem tudtam összeegyeztetni a személyiségével.
Mert Sebes Szél valaha belenézett a tizenegy éves fiú szemébe, és látta az igazságot, amit senki más nem látott. Vagy amit nem lennének hajlandóak látni, mert túl kellemetlen. Mert ha tudnák az igazat, szembe kéne nézniük saját sötét arcaikkal a tükörben, és látnák a szörnyeket visszanézni a szemükben.
Ricky karaktere is nagyon belopta magát a szívembe. Ő egy 13 éves fiú, Tori legjobb barátja, aki elég rossz családi körülmények között nőtt fel, és bár jó srác, többször is bajba került már. A nagyapja, attól félve, hogy egyszer végleg rossz útra téved majd, a halála előtt megkéri Asht, hogy gondoskodjon Rickyről afféle apafiguraként, és tartsa őt távol a bajtól. Persze ez nagyon nem egyszerű feladat. De Ricky ettől függetlenül imádni való kölyök. Nagyon reméltem végig, hogy nem esik baja, és valahogyan sikerül helyre tenni az életét. Ő azoknak a srácoknak a megtestesítője, akik alapvetően nem rosszak, csak rossz helyre születtek. És ha rossz helyre születsz, nagyon nehéz elkerülni, hogy időnként rossz dolgokba keveredj. Ilyenkor szükség van valakire, aki bízik benned, segíteni akar, és melletted áll egyfajta támaszként, ítélkezés nélkül, mert egyedül iszonyatosan nehéz kimászni a szegénységből, alvilági környezetből.
– Olivia korában telefonált, meghívott téged.– Telefonált?– Igen. Cole-lal arra gondoltak, talán szívesen vacsoráznál velük. Utána érted jövök. Így legalább utolérem magam a melóval.Ricky szíve kétszeres gyorsasággal zakatolt.– Olivia akarja, hogy menjek? – hitetlenkedett.Ash rápillantott.– Igen, kisöreg. Úgy véli, mivel Torival jól kijöttök, ideje jobban megismerniük téged.– Basszus! – suttogta a fiú, és hátradőlt.Egyik fele megrémült, a másik fele majdnem elsírta magát. Ricky Simont még senki sem hívta meg sehová. Főleg nem egy puccos ranchre.
Tori és Olivia kapcsolatának alakulásába is érdekes volt bepillantani, még ha nem is kaptam annyit belőle és belőlük, amennyire vágytam volna. Ők itt valóban csak mellékszereplők voltak. Tori nagyon fontos mellékszereplő, de akkor is háttérbe volt szorulva. Nagyon jó lenne, ha egy harmadik részben újra visszatérnének majd, de mivel ez a rész 2019-ben jelent meg, tartok tőle, hogy nem várható új könyv az írótól ehhez a sorozathoz. Amit én iszonyatosan sajnálok, mert annyira jó hangulata volt ennek a résznek is, hogy konkrétan másfél nap alatt felfaltam az egészet.
Ez a rész abban különbözött az elsőtől, hogy sokkal nagyobb hangsúlyt fektetett az író magára a nyomozásra. Kihallgatások, nyomok keresése, kutakodás, és persze egy nyomozó, akinek beleláthatunk a fejébe, így megismerhetjük az elméleteit, ötleteit, és mi magunk is vele ötletelhetünk, ki vagy kik lehetnek a tettesek, és miért tették, amit tettek. Merthogy míg az első részben lényegében tudtuk, ki a tettes, itt fogalmunk sincs róla majdhogynem a történet végéig. A krimiszál egyébként nagyon izgalmas, fordulatos volt, és szerencsére megint csak logikus.
És megint volt egy kutya a történetben, természetesen az akció kellős közepén, hogy aggódhassak érte (mindig a gyerekekért és az állatokért, főképp a kutyákért aggódom a legjobban).
Hogy tetszett ez a könyv?
Nekem továbbra is nagyon bejön ez a krimi-thriller sorozat. Baromi jók a karakterek, igazán szerethetőek, érdekesek és átérezhetőek a problémáik, traumáik, és a krimi-thriller szál is izgalmas, fordulatos, logikus. Nagyon örülnék, ha mégsem lenne vége ennek a sorozatnak, és idővel megérkezne a harmadik rész is.
Szóval összességében IMÁDOM ezt a könyvet.
Kiknek ajánlom a könyvet?
Mindenkinek, aki egy jó krimi-thriller regényt szeretne olvasni. Akár úgy is, ha valaki az első részt még nem olvasta, mert önmagában is érthető és élvezhető ez a könyv.
Ha kíváncsi lettél, itt megvásárolhatod ezt a könyvet:
Nyereményjáték:
A játék során nincs más dolgotok, mint különböző hírhedt sorozatgyilkosokat felismerni a leírás alapján, és a helyes megfejtést beírni a Rafflecopter megfelelő sorába.
Figyelem! A megfejtéseket elküldés után nem áll módunkban javítani. A nyertesnek 72 órán belül válaszolnia kell a kiértesítő e-mailre, ellenkező esetben új nyertest sorsolunk. A kiadó csak magyarországi címre postáz.
Leírás a játékhoz:
Összesen két nő meggyilkolását vallotta be, ugyanakkor több ember eltűnéséért lehetett felelős. Így ugyan az általa elkövetett gyilkosságok száma nem egyezik a sorozatgyilkosok definíciójával, ám rémisztő tettei számos horrorfilmet, és például Alfred Hitchcock Psychóját is inspirálták, ahogyan A texasi láncfűrészes gyilkosságok és A bárányok hallgatnak című filmek sorozatgyilkos karaktereit is.
Állomáslista:
11. 29. Könyv és más – A csali
12. 03. Milyen könyvet olvassak? – Sötét csontok
12. 05. Spirit Bliss Sárga könyves út – Sötét csontok
12. 07. Könyv és más – Sötét csontok
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése