~ Sárga könyves út ~

2025. február 8., szombat

Scarlett St. Clair: A sötétség érintése (Hades és Persephone 1.) – Blogturné



A Könyvmolyképző Kiadónak köszönhetően Scarlett St. Clair Hades és Persephone-sztorijának már három része is eljutott a magyar olvasókhoz. Ezzel a három résszel kalandoznak most bloggereink az alvilágban. Tarts te is velünk, és a turné végén nyerhetsz a könyvekből egy saját példányt.


Miért választottam ezt a könyvet?

Múlt évben olvastam egy feminista szemmel nagyon érdekes és értékes „Hades és Persephone”-történetet, és van egy róluk szóló vicces-aranyos képregény is a neten, amit nézegetni szoktam. Szóval gondoltam, érdekes lehet ez a regénysorozat is róluk.


Véleményem a könyvről

Ez a sztori a modern világban játszódik, amiben ismét megjelentek a régi istenek. A főszereplő Persephone, akit az anyja, Demeter sokáig elzárva tartott a világ elől. Persephone azonban kiharcolta, hogy eltitkolva istennői kilétét emberként élhessen Új-Athénban, egyetemre járhasson, újságíró lehessen belőle. Minden jól is megy, míg egy este a legjobb barátnőjével el nem megy Hades klubjába szórakozni. Itt találkozik Hadesszal, aki csellel ráveszi egy fogadásra, másnap pedig Persephone arra ébred, hogy rajta van Hades billogja. A fogadás szerint, ha Persephone nem alkot életet a túlvilágon, akkor örökre Hades birodalmában kell maradnia. Így pedig oda lenne a lehetősége arra, hogy szabadon élhessen emberként. Persephone annak ellenére, hogy nem tudja uralni a képességeit, elkezd azon dolgozni, hogy megnyerje a fogadást, ám közben egyre jobban megismeri Hadest, és rájön, hogy nem annyira borzalmas és gonosz, mint amilyennek az emberek gondolják.

Nos őszintén be kell vallanom, hogy a feminista „Hades és Persephone” regény jobban passzolt az ízlésemhez, ennek ellenére ennek a sorozatnak az első részét is igazán szórakoztatónak találtam. Bár itt Hades sokkal macsóbb, és épp ezért kevésbé vonzó számomra, mint a feminista változata, de az tény, hogy van jó oldala, mélysége a karakterének.

Egyedi ebben a történetben, hogy ezúttal nem az ókorban járunk, hanem a modern korban. A jelenünkbe helyezte az író az isteneket, ami újfajta perspektívát ad a történéseknek, a karakterek értelmezésének.

Ebben a regényben igazából az az érdekes, hogy Persephone miként harcol a szabadságáért mind az anyával, mind Hadesszal szemben. Persze ez a harc nem zárul le az első kötet végén, hiszen mégiscsak egy sorozatról van szó, de érdekes, ahogyan haladunk előre, és látjuk, hogy Persephone egyre magabiztosabb és erősebb lesz (lelkileg is, és az isteni képességeit tekintve is). Hades pedig igyekszik tanulni mind arról, mire van ténylegesen szüksége Persephonénak, mind arról, mire van szükségük az embereknek, élőknek és már az alvilágban lévőknek egyaránt.

A másik érdekes szál, amiben Persephone a saját érzéseivel küzd, és próbálja tisztázni, hogy mi is a helyzet közte és Hades között. Egyfelől hátrányból indul az egész összeismerkedésük, hiszen Hades egy átveréssel megkötött fogadással láncolja magához a lányt, amit korántsem nevezhetünk szabad akaratnak. Másfelől van egy titok is a háttérben, aminek köszönhetően Persephone még inkább nem tudja eldönteni, hogy Hades érzései iránta valósak-e, tisztességesek-e a szándékai vele kapcsolatban.

És hát, ott van az a tény is, hogy a munkájának köszönhetően Persephonénak az a feladata, hogy Hadesról leleplező cikksorozatot írjon, vagyis összekeveredik a munkája és a magánélete, aminek általában nincs jó vége. Megannyi belső és külső akadály, probléma áll az alvilág istene és Persephone közé, többek között végül maga Demeter is. Mindezt pedig Persephone úgy szeretné megoldani, hogy a külvilág ne tudja meg, hogy ő is istennő.

Nagyon érdekes volt az alvilág bemutatása. Az illúziók által széppé tett kietlen táj, a lelkek, akik kedvelik Hadest, és azok, akiket kegyetlen büntetésben részesít a tetteik miatt. Miközben Persephone felfedezi az alvilágot, ő és mi, olvasók is egyre többet tudhatunk meg Hades valódi személyiségéről.

Annak ellenére, hogy itt Hades nem olyan feminista álompasi, mint a másik regényben, azt kell mondanom, hogy ez mégis egy klassz kis történet, mert vannak olyan témák, szálak benne, amik feministaként is érdekelnek. Például remélem, hogy a történet vége az lesz, hogy Persephone megérteti Hadesszal, hogy nem a tulajdona. Ő egy szabad nő, saját életcélokkal, és önálló életre, térre is szüksége van. Mert Hades annak ellenére, hogy nem tökéletes, nem is „veszett fejsze nyele” típusú pasi, hanem olyan, aki nyitott arra, hogy tanuljon és jobbá váljon.

Az egyetlen, ami számomra rontott kicsit az olvasásélményen, az a sok, szerintem teljesen felesleges és irreális szexjelenet. Alapvetően hidegen hagynak az ilyen jelenetek bármelyik könyvben (nagyon ritka, amikor érdekes, jól megírt szexjelenetre bukkanok, ami felkelti a figyelmemet, és szívesen olvasom), mert csak megszakítják a cselekményt, amit pedig szívesen olvasnék tovább. De ebben a könyvben olyan helyzetekben is nekiállnak szexelni Persephonéék, amilyenekben más embernek (vagy istennek) eszébe sem jutna. Szóval mivel maga a történet jól van megírva és érdekel, én azt a taktikát alkalmaztam, hogy a szexjeleneteket csak gyorsan átfutottam a szememmel, nehogy lemaradjak mégis valami fontos infóról, aztán már olvastam is tovább a valódi cselekményt.

Persze ez nem azt jelenti, hogy mindenkinek ezt kell tennie, sőt, ha valaki odavan a szexjelenetekért, az erotikus regényekért, lehet, hogy ő imádni fogja ezeket ebben a regényben.


Hogy tetszett ez a könyv?

Nos, egy kicsit kevésbé tetszik, mint a korábban olvasott „Hades és Persephone”-regény, mert az feministaként pont az én ízlésem volt, de ez is érdekes volt, akadtak benne témák, amiket feminista nőként fontosnak találok, érdekes volt az alvilág leírása, és kíváncsi vagyok a folytatásra.

Szóval összességében NAGYON TETSZETT ez a könyv.


Kiknek ajánlom ezt a könyvet?

Azoknak, akik kedvelik a görög mitológiát, az istenek világát, főképp Hades és Persephone történetét.

Ha kíváncsi lettél, itt megvásárolhatod a könyvet:



Nyereményjáték:

Mostani játékunk során arra vagyunk kíváncsiak, hogy mennyit tudtok Hadesról és Persephonéról. Minden állomáson találtok róluk egy kérdést, az a feladatotok, hogy a helyes választ beírjátok a Rafflecopter megfelelő helyére.

Figyelem! A megfejtéseket elküldés után nem áll módunkban javítani. A nyertesnek 72 órán belül válaszolnia kell a kiértesítő e-mailre, ellenkező esetben új nyertest sorsolunk. A kiadó csak magyarországi címre postáz.


Kérdés a játékhoz:

Hány testvére van Hadesnak?


Állomáslista:

02. 08. Spirit Bliss Sárga könyves út (1. könyv)
02. 10. Insane Life (2. könyv)
02. 12. Spirit Bliss Sárga könyves út (2. könyv – extra)
02. 14. Spirit Bliss Sárga könyves út (1. könyv)
02. 16. Insane Life (3. könyv)
02. 18. Spirit Bliss Sárga könyves út (3. könyv – extra)
02. 20. Spirit Bliss Sárga könyves út (1. könyv)
02. 22. Kitablar (1. könyv)
02. 24. Kitablar (2. könyv)
02. 26. Kitablar (3. könyv)

a Rafflecopter giveaway

Add a Twitter-hez Add a Facebook-hoz Add a Google Reader-hez Add az RSS olvasódhoz

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése